Jeśli zastanawiasz się, na czym dokładnie polega MMA i czym jest ten sport, ponieważ nie potrafisz dopatrzeć się żadnych konkretnych zasad w czasie oglądania walk MMA, z cała pewnością powinieneś przeczytać ten krótki poradnik.

Czym jest MMA? Jest to mieszana sztuka walki, która czerpie tak naprawdę niemal z każdej dziedziny walki. Co bardzo ważne MMA łączy w sobie mnóstwo stylów i sztuk walki, dzięki czemu możliwe są bardzo dowolne modyfikacje, a walki są zawsze tak spektakularne. Tak naprawdę w przypadku innych sztuk walki zasady są jasno określone. W MMA wszystko zależy od wiedzy, umiejętności i oczywiście wyobraźni zawodników – ponieważ NIEMAL wszystkie chwyty są w MMA dozwolone.

Warto wiedzieć, że choć MMA umożliwia walkę niemal wszystkim stylami, to zabrononione jest stosowanie chwytów przeznaczonych dla sztuk walki, w których stosowana jest broń oraz jakiejkolwiek broni w klatce MMA. Jest to jedna z podstawowych zasad, jednak każdy zawodnik MMA powinien o tym pamiętać.

MMA powstało w roku 1993 roku i do dzisiaj cieszy się coraz większą popularnością. Niektóre osoby nazywają MMS wielochwytową walką – i określenie to jest bardzo trafne, ponieważ wystarczy obejrzeć chociaż jedną walkę MMA, aby uświadomić sobie, że rzeczywiście wszystkie chwyty są tam dozwolone, a liczy się tylko jedno – pokonanie przeciwnika i wygrana. I właśnie o to dokładnie chodzi wszystkim zawodnikom MMA – aby wykorzystać wszystkie możliwe, istniejące i znane sobie chwyty po to, aby pokonać drugą osobę w klatce.