Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda dzień typowego zawodnika MMA? Przede wszystkim z pewnością taki dzień nie wygląda jak typowy dzień typowej osoby, nawet jeśli ta osoba każdego dnia spędza sporo czasu na siłowni. Zawodnik MMA jest zmuszony do tego, aby wyjść poza swoje ludzkie ograniczenia, ponieważ tylko w ten sposób jest w stanie osiągnąć to, co jest dla niego najważniejsze, czyli sukces podczas walki ze swoim przeciwnikiem w klatce MMA.

Pierwszą rzeczą, którą robi zawodnik MMA z samego rana, czyli zaraz po przebudzenia, jest przyjęcie solidnej porcji białka. Najlepiej sprawdzi się tutaj białko jaj oraz naleśniki białkowe, a także gainer z podwyższoną ilością białka. Następnym krokiem jest przygotowanie śniadania – musi zawierać mnóstwo składników odżywczych – witamin, minerałów, tłuszczów, węglowodanów a także białka, ponieważ kolejnym etapem dnia zawodnika MMA jest pięciogodzinny trening, podczas którego ma on tylko jedną przerwę.

Po treningu zawodnik z reguły je kolejny posiłek. W czasie, kiedy okno anaboliczne jest otwarte, wszystkie wartości odżywcze z posiłku są najlepiej przyswajane przez organizm, dzięki czemu jest on odpowiednio odżywiony. Jest to szczególnie ważne dla odpowiedniej regeneracji. Warto aby posiłek po treningu był bogaty w antyoksydanty, betainę, a także we wszelkie innego rodzaju wartości odżywcze. Najlepiej będzie jeśli dany posiłek będzie zawierał dużo warzyw i owoców, ponieważ to one zawierają najwięcej witamin i minerałów, które są tak ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.