Choć zawody kulturystyczne są największym hitem wśród wszystkich osób, które cenią sobie aktywność fizyczną, chcą dbać o siebie i nie wyobrażają sobie takiej sytuacji, aby nigdy w życiu ani razu nie wziąć udziału w zawodach kulturystycznych. Istnieją jednak osoby, dla których zwyczajne zawody kulturystyczne to za mało – osoby te chcą sprawdzić się podczas walki wręcz w klatce, kiedy naprzeciwko jest tylko jedna osoba – nasz niesamowicie silny przeciwnik.

Aby wziąć udział w zawodach MMA, należy mieć przede wszystkim odpowiednie przygotowanie. Przede wszystkim bardzo ważna jest siła – trening siłowy codziennie przez kilka godzin jest niezbędny, aby mięśnie mogły rozwinąć się do akceptowalnego MMA poziomu. Jednak sama siła to nie wszystko – bardzo ważne jest to, aby być również szybkim, zręcznym i mieć 100%ową świadomość swojego ciała – nie ma tutaj miejsca na bezmyślną tężyznę fizyczną. Zawodnicy MMA to osoby niewiarygodnie silne, które pomimo ogromnej ilości mięśni potrafią niemal latać w powietrzu.

Należy również zadbać o odpowiednią suplementację. Odżywki przedtreningowe, monostearynian glicerolu, AAKG, jabłczan cytruliny i jabłczan argininy są niezbędne. Warto również sięgać po kreatynę, a także po witaminy, dzięki którym organizm będzie miał odpowiednią ilość energii.

Ostatnia rzecz to wypełnienie niezbędnych formalności. Warto zacząć od zawodów niższego szczebla – kto wie, może odkryjesz w sobie wielki talent i okaże się, że rzeczywiście zostaniesz prawdziwym zawodnikiem MMA?